Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, nazywana także AHK Polska jest jedną ze 150 niemieckich Zagranicznych Izb Przemysłowo-Handlowych, nazywanych w Niemczech Auslandshandelskammer, w skrócie AHK. AHK ma obecnie siedziby w 93 krajach, jej główna siedziba w Polsce znajduje się w Warszawie, natomiast w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Gdańsku działają biura regionalne.
Do głównych zadań AHK Polska należy wspieranie stosunków gospodarczych między Polską a Niemcami oraz reprezentowanie interesów przedsiębiorców – polskich na rynku niemieckim, niemieckich na rynku polskim. Ponadto, AHK Polska reprezentuje swoich członków w kontaktach z organami administracji publicznej. Członkostwo w AHK Polska daje możliwość nawiązania polsko-niemieckich kontaktów biznesowych np. podczas licznych spotkań i wydarzeń.
AHK Polska dysponuje też portalem biznesowym, dzięki czemu firmy mogą uczestniczyć w wymianie najnowszych informacji na temat rynku polskiego i niemieckiego oraz promować swoją działalność. Polscy przedsiębiorcy, którzy decydują się na wejście i ekspansję rynku niemieckiego, mogą liczyć na doradztwo i wsparcie ze strony AHK Polska. AHK Polska organizuje i wspiera także inicjatywy związane ze szkoleniami i kursami zawodowymi.
Do AHK Polska mogą dołączyć:
Żeby zostać członkiem AHK Polska trzeba złożyć odpowiedni wniosek w formie pisemnej. Momentem rozpoczęcia członkostwa jest moment doręczenia pisma z zawiadomieniem o przyjęciu. Członkowie AHK Polska mają obowiązek uiszczania rocznej składki członkowskiej, która jest płatna z początkiem roku kalendarzowego. Przysługuje im także prawo głosu na Walnym Zgromadzeniu Członków, które odbywa się co roku i podczas którego podejmuje się szereg decyzji dotyczących m.in. sprawozdań finansowych czy wysokości składek.