Oferta biznesowa: +48 618 434 125 E-Mail: biuro@bz-polska.pl
Geschäftliches Angebot: +48 618 434 125 E-Mail: biuro@bz-polska.pl

Rejestracja w ZOLLAMT


Jeżeli w celu realizacji zlecenia, firma deleguje do Niemiec pracowników, należy pamiętać o obowiązku zgłoszenia do niemieckiego Urzędu Celnego (Zollamt).


Pracowników należy zgłosić najpóźniej dzień przed rozpoczęciem zatrudnienia na terenie Niemiec. Obowiązek ten wynika z niemieckiej ustawy o delegowaniu pracowników. Są to przepisy których trzeba bezwzględnie przestrzegać. Ich dotrzymanie weryfikują niemieckie urzędy, często przeprowadzając kontrole.


Kontrolom Zollamt podlegają wszystkie firmy, w tym firmy polskie, które delegują lub wypożyczają pracowników na terenie Niemiec. Kontrole takie są bardzo uciążliwe, a ich celem jest wyłapanie nieprawidłowości przy delegowaniu i wypożyczaniu personelu. Rejestracja w ZOLLAMT jest niezwykle ważna. W przypadku stwierdzenia uchybień podczas przeprowadzanej kontroli zostają nakładane kary pieniężne w wysokości nawet 30.000 euro.


Przygotowaliśmy usługę, która gwarantuje spokój i pewność, że formalności związane z delegowaniem pracowników, są w rękach najlepszych specjalistów.


W ramach usługi gwarantujemy:

  • założenie konta w elektronicznym portalu zgłoszeniowym
  • rejestrację Firmy w Zollamt
  • przygotowanie dokumentów do rejestracji pracowników
  • rejestrowanie/wyrejestrowywanie pracowników
  • przygotowywanie dokumentów dla urzędu w przypadku kontroli
Zapytaj o ofertę